מענקי יצירה

קרן פלומס מציעה מענקים ישירים ליוצרים ויוצרות בתחום האמנות הפלסטית. מענקי היצירה של הקרן הם פתוחים ובסכומים משתנים.

מענק פתוח

הקרן מבינה שחופש פעולה של אמן אינו מתיישב תמיד עם התניית השימוש בתמיכה. בעוד אמנים ואמניות רבות מעוניינות בסיוע בפרויקטים או בתערוכות, אמניות.ים אחרים מעוניינים בסיוע למטרות אחרות כגון ציוד מתקדם, תשלום דמי שכירות לסטודיו, פינוי זמן פרנסה לטובת זמן יצירה, שירותי שמרטפות שיאפשרו עוד שעות יצירה, לימודים בתחומים שונים, אחסון עבודות וכד'. המענקים הפתוחים של קרן פלומס מאפשרים היענות לקשת רחבה זו של צרכים, תוך כיבוד בחירותיו.ה של האמן.ית.

סכומים משתנים

הקרן מכירה ביתרונות של כל אחת מהגישות – זו הגורסת שעדיפה תמיכה צנועה למספר רב של אמנים.יות וזו הגורסת שעדיפה תמיכה משמעותית למספר אמנים.יות מצומצם – ומשלבת ביניהן. לפיכך, סכום המענק שניתן לכל אמן.ית אינו זהה. מענק הבסיס (20.000 ש"ח) נועד להביע הערכה לכלל האמניות.ים שנבחרו לקבלת מענק. תוספת מענק ליחידים.ות מביניהם ( 20.000 – 80.000 ₪ תוספת ו/או ליווי אוצר.ת במהלך שנה) נועדה לאפשר הנעת מהלכים משמעותיים להתפתחות היצירה.


תהליך ההערכה שנבנה על ידי הקרן הוא דו-שלבי, וכולל הגשה מקוונת בשלב א' ומפגש אישי במתכונת של מפגש עם אוצר.ת לאמנים.יות הנבחרים.ות לקבלת מענק. התהליך מורכב וארוך (כמפורט בתקנון מענקי יצירה), לכן המענקים של הקרן אינם מתאימים לצרכים מיידיים, אלא לשימוש בשנה העוקבת להגשה.

הגשת מועמדות

מידע נוסף על המענקים כגון מספר הזוכים.ות, סכומי המענק, תהליך ההערכה, קריטריונים ומשקלים ניתן למצוא ב"תקנון מענקי היצירה" (קריאת חובה בהגשת מועמדות) וב"שאלות ותשובות".

רשימת החומרים הנחוצים למילוי טופס ההגשה ניתן למצוא כאן.

דילוג לתוכן
This site is registered on wpml.org as a development site.